Mikro Krediyle Hayatı Değişti.

MİKRO Kredi Manisa Şubesi’nden Nisan ayından beri kredi almaya başlayan 30 yaşındaki Hülya Elgün, ürettiği lambaları ve kapı süsleriyle ev ekonomisine katkıda bulunmaya başladı.

Manisa merkezde 2009 yılından beri yaklaşık 700 kadına verdiği mikro krediler ile hayatlarını değiştiren Mikro Kredi Manisa Şubesi, bir çocuk annesi ev kadını Hülya Elgün’ün de yaşamında yeni bir sayfa açtı. Nisan ayında Manisa Mikro Kredi Şubesi’nden aldığı 700 liralık kredi ile iş hayatına giren Hülya Elgün, ev olarak tuttuğu yeri atölyeye çevirerek lamba ve kapı süsleri üretimine başladı. Elgün geçen 6 aylık sürede, aldığı kredinin tamamını ödeyerek, ev ekonomisinde katkı sağlamaya başladı.

Aldığı kredinin hayatını değiştirdiğini kaydeden Hülya Elgün, “Üretmeye başladığım lambaların ve kapı süslerinin satışını gerçekleştirerek ev ekonomime katkıda bulunuyorum. Artık ben de bir iş kadını oldum. Kişilerin talep ve isteklerine göre süs lambaları üretiyorum. İsteğe göre üretilen lambalar gerçekten büyük rağbet görüyor. İleride işimi büyütmek ve bir çok kadına da istihdam sağlamak istiyorum” diye konuştu. Mikro Kredi Manisa Şube Sorumlusu Neşe Güler de, ev ekonomisine katKı sağlamak ve üretken olmak isteyen tüm ev kadınlarını şubelerine beklediklerini ifade ederek, “Kadınlarımıza kredi bizden, iş sahalarını yaratmaları kendilerinden” dedi.

 

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Tasarım Webolizma